Kvetinová lúka 500 g

Kód: 4450
Neohodnotené
€22,77 €18,98 bez DPH
Skladom (5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Použitie:

TERMÍN ZÁSEVU: Od marca do júna, ideálne v apríli alebo v máji. Ďalej je možné zmes vysievať v auguste alebo v septembri s výsledným efektom v ďalšom roku.

PRÍPRAVA PÔDY: Pred zásevom je potrebné plochu odburiniť, dobre skypriť a urovnať.

ZÁSEV: Zmes vysievame do hĺbky cca 2-5 mm (semienka je možné rozhodiť na plochu a mierne zapraviť hrabľami do pôdy). Optimálne množstvo je cca 10 g na 1 m2. Doba klíčenia je cca 14 – 30 dní. Po výseve je vhodné plochu utužiť, ideálne valcovaním. ZAVLAŽOVANIE: Po výseve udržujte pozemok vlhký do doby vzniku porastu a zakorenenia mladých rastlín. V druhej časti vegetácie sa už plocha zaobíde bez pravidelného zavlažovania av ďalších rokoch už nie je potrebné plochu zavlažovať vôbec, pokiaľ nie je enormne suchý rok a pod.

NÁSLEDNÁ ÚDRŽBA: Porast kosíme optimálne 1x za rok po odkvitnutí zhruba v období septembra. Po kosení (kosíme najlepšie kosou, bubnovou kosačkou a pod.) necháme porast ležať a zaschnúť, aby dozreli semienka a došlo k samovoľnej obnove lúčneho spoločenstva.

KVETENIE: Pri záseve v odporúčanom období budú jednotlivé druhy kvitnúť v období cca máj až august. Jednoročné druhy budú kvitnúť aj v ďalších rokoch, iba ak dôjde k prirodzenej obnove, viď odstavec Následná údržba.

Dávkovanie: 500 g vystačí na cca 75 m2

Dodatočné parametre

Kategória: Zrniny a osivá
Hmotnosť: 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: